49 hässelbyare på Lidingö
2016-09-26
|
Marianne Fricke Stjernström
49 hässelbymedlemmar sprang och slutförde Lidingöloppet i helgen. Bäst placering fick Anton Axelsson i klassen P15, han blev fyra när han sprang 6 km på 20:29.
Anton Axelsson, fick bästa placeringen av hässelbyarna på Lidingöloppet.
|
Alla hässelbyresultat i olika klasser (mejla marianne.hsk@telia.com) om någon är missad!
Placering Klass Tid Namn
22 M30 01:47:39 Oscar Carlsson
132 M30 02:02:49 Johan Södersten
161 M30 02:04:35 Peter Nilsson
731 M30 02:18:13 Rikard Becker
1674 M30 02:29:21 Martin Andersson
2398 M30 02:35:04 Patrik Jinghall
3481 K30 02:42:09 Madeleine Shemweta
3741 M30 02:43:42 Mikael Wiman
10709 M30 03:23:39 Johanna Bengtsson
12011 M30 03:35:05 Torbjörn Jungeby
Placering Klass Tid Namn
1068 K15 59:43 Sanna Mustonen
1143 M15 01:22:05 Carl Lennartson
1597 K15 01:22:36 Anna Falk Lennartson
2047 K15 01:26:31 Solveig Hellmark
Placering Klass Tid Namn
7 F19 43:03 Emma Gustafsson
8 P19 34:38 Jacob Nystedt
15 P19 35:31 Stefan Stojanovic
13 P19 35:54 Erik Djurberg
30 P19 36:31 Robel Kahisay
165 K50 49:32 Mia Edvardsson
Placering Klass Tid Namn
6 M22 51:16 Andreas Jansson
Placering Klass Tid Namn
4 P15 20:29 Anton Axelsson
7 P15 21:36 Johan Friberg
17 F15 26:37 Kajsa Steen
28 P14 23:37 Samuel Olsson
49 P14 27:57 Carl-Magnus Sundh
Placering Klass Tid Namn
7 F13 12:02 Ingrid Jonsson
13 P12 11:28 Leo Zander
25 F13 12:45 Josefine Höjer
34 F12 13:18 Lovisa Nilsson
41 F13 13:33 Tuva Kjellström
43 P13 12:42 Vilhelm Werner
45 F13 13:40 Caroline Graveley
63 P12 13:44 Lucas Lindberg
90 F12 15:39 Linn Isaksson
97 P13 21:23 Emil Böje
Placering Klass Tid Namn
11 F11 6:20 Tilda Bergsten
20 P8 7:04 Erik Larripa Taxell
28 P11 6:19 Edwin Larripa Taxell
35 F11 6:52 Emma Holmqvist
42 F10 7:16 Aurora Boschini-Roine
59 P9 7:07 Julian Boschini-Roine
64 F10 7:37 Linnea Wahlström
113 F10 8:15 Elin Säll
172 P10 7:57 Oskar Arenmo
197 F10 8:17 Jonah Heldt
205 P10 8:29 William Halén
219 P10 8:41 Josef Eklund Botvalde
228 P10 9:02 Linus Eklund
Alla resultat>>>